MALOOBCHODNÍ SORTIMENT

V naší nabídce paliv najdete brikety a pelety ze dřeva i paliva z dalších udržitelných materiálů, jako jsou kávová sedlina nebo slupky ze slunečnicových semínek. Pro brikety a pelety obecně platí, že jako palivo mají lepší vlastnosti než dřevo. Vyrábějí se lisováním, což jim zajišťuje vyšší hustotu a nižší obsah vody. Topná síla je v nich díky tomu více zkoncentrovaná: mají vyšší výhřevnost, vydrží déle hořet, není nutno tak často přikládat a zůstává po nich méně popela. Brikety nabízíme v různých tvarech i velikostech. Všechna naše balení jsou vhodná pro maloobchodní prodej. Brikety i pelety od nás jsou 100% přírodní, vyrobené z biomasy (obnovitelný zdroj) a neobsahují žádné přidané látky.

UHELNÁ PALIVA
uhelnebirkety

Uhelné brikety REKORD

Síla kvalitního hnědého uhlí z německé Lužice zkoncentrovaná do praktické brikety. Čisté hnědé uhlí bez pojiv a jiných přídavných látek.

Balení a velikosti

 • Papírová taška 10 kg
 • Fólie 10 kg
 • Svazek 25 kg
DŘEVĚNÁ PALIVA
WOOD_brikety_ruf

Dřevěné brikety RUF

Vyrobeny z pilin tvrdého dřeva (varianty Hard) nebo dřeva jehličnanů (varianty Soft). Kompaktní hranatý tvar je vhodný i pro menší topeniště.

Balení a velikosti

 • RUF Hard 10 kg
 • RUF Hard 8 kg
 • RUF Soft 10 kg
 • RUF Soft 8 kg
icon_wood
WOOD_brikety_round

Dřevěné brikety ROUND

Vyrobeny z pilin tvrdého dřeva (varianty Hard) nebo dřeva jehličnanů (varianty Soft). Díky válcovému tvaru vypadají jako dřevěná polena a při skladování u krbu slouží i jako hezká dekorace.

Balení a velikosti

 • ROUND Hard 10 kg
 • ROUND Hard 8 kg
 • ROUND Soft 10 kg
 • ROUND Soft 8 kg
icon_wood
WOOD_NIGHT_brikety

Dřevěné brikety ROUND NIGHT

Vyrobeny z pilin tvrdého dřeva s příměsí stromové kůry, která jim propůjčuje tmavou barvu. Vydrží hořet dlouho, proto se hodí pro noční vytápění. Tvar válců.

Balení a velikosti

 • ROUND NIGHT 10 kg
icon_wood
WOOD_TURBO_brikety

Dřevěné brikety ROUND TURBO

Vyrobeny z pilin měkého jehličnatého dřeva. Díky tvaru dutého válce se snáze rozhoří. Pro ještě lepší efekt je možné brikety před přiložením rozlomit.

Balení a velikosti

 • ROUND TURBO 10 kg
icon_wood
WOOD_PINIKAY_brikety

Dřevěné brikety PINI KAY

Vyrobeny z pilin tvrdého dřeva. Subtilnější válcovitý dutý tvar umožňuje snadnější rozhoření.

Balení a velikosti

 • PINI KAY 10 kg
icon_wood
WOOD_pelety

Dřevěné pelety A1 ENplus

Sypané palivo kvality A1 a s certifikátem EN Plus. Válečky o průměru 6 mm lisované z vysušené dřevní piliny. Pelety jsou určeny výhradně pro zařízení, která mají příslušnou technickou zkoušku pro jeho používání. Pro jiná zařízení nejsou vhodná.

Balení a velikosti

 • A1 ENplus 15 kg
icon_wood
FIREWOOD_drevo

Krbové dřevo

Štípané dřevo - směs polen z tvrdých i měkkých dřevin pro rozhoření a udržování ohně. Vhodné pro topení v kotlích, krbech a kamnech na dřevo. Balené v rašlových pytlích.

Balení a velikosti

 • 10 kg
KIDLING_trisky

Podpalové třísky

Štípané třísky z tříděného suchého jehličnatého dřeva. Ideální pro rychlé rozhoření ohně ve všech typech topenišť. Baleno v rašlových pytlích.

Balení a velikosti

 • 5 kg
ALTERNATIVNÍ PALIVA
COFFEE_brikety_ruf

Kávové brikety RUF

Unikátní produkt na českém trhu vyrobený z kávové sedliny a dřevních pilin. Jsou ze suroviny, která by se jinak vyhodila, jde tedy o udržitelný zdroj energie. Mají nízkou prašnost a jsou vhodná alternativa k dřevěným briketám pro všechny typy kamen, kotlů a krbů. Kompaktní hranatý tvar.

Balení a velikosti

 • RUF 8 kg
icon_coffee
COFFEE_brikety_round

Kávové brikety ROUND

Unikátní produkt na českém trhu vyrobený z kávové sedliny a dřevních pilin. Jsou ze suroviny, která by se jinak vyhodila, jde tedy o udržitelný zdroj energie. Mají nízkou prašnost a jsou vhodná alternativa k dřevěným briketám pro všechny typy kamen, kotlů a krbů. Válcovitý tvar.

Balení a velikosti

 • ROUND 10 kg
icon_coffee
SUNFLOWERS_brikety_round

Slunečnicové brikety

Vyrobeny ze zbytků slunečnicových slupek po vylisování slunečnicového oleje. Patří tak mezi obnovitelné zdroje energie šetrné k životnímu prostředí. Mají nižší prašnost, tvar válce a hodí se jako alternativa k dřevěným briketám pro všechny typy kamen, kotlů a krbů.

Balení a velikosti

 • ROUND 5 kg
icon_sunflower
SUNFLOWERS_pelety

Slunečnicové pelety

Sypané palivo vyrobené ze zbytků slunečnicových slupek po vylisování slunečnicového oleje. Patří tak mezi obnovitelné zdroje energie šetrné k životnímu prostředí. Jsou vhodnou alternativou k dřevěným peletám. Pelety jsou určeny výhradně pro zařízení, která mají příslušnou technickou zkoušku pro jeho používání. Pro jiná zařízení nejsou vhodná.

Balení a velikosti

 • 15 kg
icon_sunflower

V grilovacím sortimentu najdete potřeby pro pohodlnou grilovačku doma i pro outdoorové akce - grilovací brikety, gril pro jedno použití i jednorázové servírovací nádobí, které můžete jednoduše zkompostovat. Naší unikátní specialitkou je instant bag - balení grilovacího uhlí, kterého obal slouží jako podpalovač - nerozbalíte, celé rovnou položíte na gril a obal podpálíte. Podobně unikátní je i kompostovatelný servírovací talíř s otvorem pro držení kelímku. Grilovací potřeby od nás zaujmou spotřebitele kvalitou a neotřelými nápady, s důrazem na šetrnost k životnímu prostředí.

GRILOVACÍ POTŘEBY
Gril_brikety_mockup_FINAL

Grilovací brikety

Kvalitní brikety s certifikátem FSC – pouze dřevěné uhlí vysoké jakosti, voda a pšeničný škrob (schválený pro kontakt s jídlem). Bez aditiv a syntetických pojiv. Vyrobeno podle standardů DIN 1860-2:2005.

Balení a velikosti

 • 2,5 kg nebo po domluvě s odběratelem možná i jiná velikost (4 kg, 5 kg...)
drevene_uhlie

Grilovací dřevěné uhlí

Čisté dřevo karbonizované za vysokých teplot bez přístupu vzduchu. Žádná aditiva. Rychle se rozhoří i prohoří, je vhodné spíše pro pokrmy s kratší dobou tepelné úpravy. Propůjčuje jídlu nezaměnitelné kouřové aroma.

Balení a velikosti

 • 2,5 kg nebo po domluvě s odběratelem možná i jiná velikost (4 kg, 5 kg...)
BBQ_bag_mockup_FINAL1

Instant bag

Založit oheň nemůže být jednodušší! Nerozbalujte, položte celé balení na gril, zapalte čtyři rohy obalu a nechte rozhořet. Žádné umazané ruce, vše shoří a nemusíte nic skladovat ani vyhazovat. Vhodné na cesty a outdoorové akce nebo i na grilování doma, když si chcete zjednodušit přípravu ohně.

Balení a velikosti

 • 1 kg
piktogram_bbq_bag
Grill_mockup_FINAL

Jednorázový gril

Pro grilování bez starostí o gril – obsahuje uhlí, rošt i podpalovač, stačí jen zapálit, nechat prohořet a můžete začít grilovat. Vhodný na cesty a pro menší grilovací akce, když chybí zázemí běžného grilu.

pikt_gril_1 pikt_gril_2 pikt_gril_3
JEDNORÁZOVÉ SERVÍROVACÍ KOMPOSTOVATELNÉ NÁDOBÍ
Talir-s-otvorem

Talíř s otvorem pro nápoj 6 ks

Dopřejte svým hostům originální komfort – jídlo i pití udrží s tímto talířkem pohodlně v jedné ruce. Je vyrobený z cukrové třtiny, dost pevný pro všechny druhy pokrmů. Může jít do mikrovlnky, s pečícím papírem i do trouby. Je plně kompostovatelný. Průměr talíře 26 cm, průměr otvoru pro kelímek 7,5 cm.

Balení a velikosti

 • 6 ks v balení nebo po domluvě s odběratelem možné i jiné množství
Miska-z-palmoveho-listu

Talíř z palmového listu 4 ks

Vyrobeno z palmových listů - zpracovávají se, až když přirozeně uschnou a spadnou z palmy na zem. Nadobí z palmových listů je vhodné do mikrovlnky i trouby, neprosákne vodou ani olejem. Přirozená kresba použitých listů dělá navíc z každého kousku originál. Přírodní materiál bez přídatných látek, plně kompostovatelný. Rozměry 24 x 16 x 1,5 cm.

Balení a velikosti

 • 4 ks v balení nebo po domluvě s odběratelem možné i jiné množství
PLA-Kelimek-na-napoj

BIO kelímek na nápoj 8 ks

Materiál vypadá jako plast, ale není to plast. Je vyroben z kyseliny mléčné získané ze škrobu (např. cukrové třtiny), tzn. jde o plně rozložitelný přírodní materiál vyrobený z obnovitelných zdrojů. Kelímek je díky tomu průhledný, pevný a nerozbitný. Průměr 9,6 cm, objem 400 ml.

Balení a velikosti

 • 8 ks v balení nebo po domluvě s odběratelem možné i jiné množství
Sada-priboru-dvoj

Sada příborů dvojdílná dřevěná 1 ks

Vidlička a nůž zabalené v papírovém obalu pro jednorázové použití. Příbor je vyroben ze dřeva s certifikátem FSC®. Je pevný, téměř plně nahradí klasický kovový příbor. Vhodný pro studené i teplé pokrmy, může jít i do mikrovlnky. Biologicky rozložitelný.

Balení a velikosti

 • 1 sada v balení nebo po domluvě s odběratelem možné i jiné množství
Sada-priboru-troj

Sada příborů trojdílná papírová

Sada obsahuje vidličku, nůž a ubrousek a je zabalená v samostatném papírovém obalu. Určeno pro jednorázové použití. Příbor i ubrousek jsou vyrobeny z celulózy s certifikátem FSC®. Příbor je pevný a téměř plně nahradí kovový příbor. Vhodný pro studené i teplé pokrmy, může jít i do mikrovlnky. Biologicky rozložitelný.

Balení a velikosti

 • 1 sada v balení nebo po domluvě s odběratelem možné i jiné množství

Péče o zahradu, terasu a okolí svého obydlí se dostává v poslední době opět do popředí, pro mnoho lidí je to způsob aktivního odpočinku a přiblížení k přírodě. V našem sortimentu zahrady najdete jako vlajkovou loď univerzální substrát v BIO kvalitě, který navazuje na naši vizi mít v nabídce výrobky v souladu se stoupajícími nároky na životní prostředí. Dáváme si záležet na výběru dodavatelů a hledáme další možnosti, jak nabídku v tomto segmentu rozšířit.

SUBSTRÁTY
BIO-substrat-10L

BIO univerzální substrát

100% přírodní substrát pro ekologické pěstování všech druhů zeleniny i kvetoucích okrasných rostlin. Unikátní složení pomáhá dobrému růstu rajčat, okurek, paprik, cuket, dýní, salátů nebo lepšímu kvetení gerber a dalších květin. Dostupný ve třech praktických velikostech balení.

Balení a velikosti

 • 10 l
 • 25 l
 • 45 l

KONTAKTY PRO INFORMACE O SORTIMENTU RETAILU A OBCHODNÍ SPOLUPRÁCI

Ondřej Pavlásek
Retail Business Manager
ondrej.pavlasek@epresources.cz
M: +420 604 818 739

Lenka Langerová
Retail Business Director
lenka.langerova@epresources.cz
M: +420 704 603 750

PRODUKTOVÝ KATALOG